CNC Oxy-Fuel

CNC Oxy-Fuel 3000 X 12000 Ebat makinamızla 5 mm'den 350 mm'e kadar CNC (OXY) OKSİJEN Kesim hizmeti vermekteyiz.

Çeliğin birçok türü oksijenle kesmeye uygundur. Çelik 1100 C sıcaklığına kadar ısıtılıp basınçlı saf oksijen ile temas ettirilirse yanmaya başlar. Oksijenle kesmede çeliğin ergimesi kısmen söz konusu olup; iki parça yanma ile birbirinden ayrılmaktadır.

Oksijenle kesme işleminde yanıcı ve yakıcı olmak üzere iki çeşit gaz kullanılır. Yakıcı olarak oksijen, yanıcı gaz olarak ise asetilen ve propan kullanılır. Oksijen O2: Havanın %21 ini oluşturan sağlık ve sanayi sektöründe sık kullanılan renksiz ve kokusuz bir gazdır. Oksijen daha çok havanın sıvılaştırılması ve ayrıştırılması yöntemi ile elde edilir. Oksijen dikişsiz tüplerde depolanır. Kesmede kullanılan gazın saf ve rutubetsiz olmasına dikkat edilir. Alevle kesme işleminde oksijenin iki görevi vardır; Çeliğin yanma sıcaklığına kadar tavlanmasında kullanılan alevde Yanma sıcaklığına kadar tavlanmış bölgenin yakılmasında. Oksijen gazı yukarıda belirtilen her iki kullanma yerinde farklı basınçlarda kullanılır.

Mobirise

Yassı Demir-Çelik ürün çeşitlerinde çözüm ortağınız olmak, sizlere güvenilir olmak.

Müşteri Memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak için malzeme kalite standartlarını en üst seviyede tutarak, müşteri memnuniyetini yukarı taşımaktır.

YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN

Website was designed with Mobirise website template